10 myśli świętej Matki Teresy, które inspirują Gomułeczków!

1
Udostępnij:

Agnes Gonxha Bojaxhiu urodziła się 26 sierpnia 1910 r. w Skopje (dzisiejsza Macedonia) w rodzinie albańskiej. W 1919 r. jej ojciec zmarł. Rodzina pozostała bez środków do życia. Choć nie było im łatwo jej Mama powtarzała swoim dzieciom: „Gdy czynicie coś dobrego, róbcie to bez hałasu, jakbyście wrzucały kamyk do morza”. Agnes, składając pierwsze śluby zakonne w 1931 r., przyjęła imię Maria Teresa od Dzieciątka Jezus.

Choć była niskiego wzrostu w pas kłaniały się jej koronowane głowy, a nawet papieże.

Życie na pełnej petardzie!

W ciągu długiego życia Matka Teresa przemierzała niezmordowanie cały świat, by głosić Ewangelię. Choć była niskiego wzrostu w pas kłaniały się jej koronowane głowy, a nawet papieże. Swoje życie przeżyła, jak lubimy powtarzać za śp. ks. Kaczkowskim, na PEŁNEJ PETARDZIE, pomagając najuboższym i najbardziej potrzebującym (niezależnie od tego co mówią niektóre media). Od roku Kościół, oficjalnie, wspomina ją jako świętą. 🙂

10 myśli Matki Teresy

Ołówek w ręku Boga

Choć powtarzała: Ja nie robię nic. To On wszystko robi. Jestem tylko narzędziem w Jego ręku. Tego jestem bardziej pewna niż własnego życia.” pozostawiła po sobie niebywałą spuściznę: 560 domów zakonnych w 130 krajach, gdzie obecnie pracuje prawie 5 tys. sióstr. Ale Matka Teresa to również skarbnica prostych myśli, które dotykają głęboko ludzkiego jestestwa. 🙂 Chcemy podzielić się tym, co pośród wielu kapitalnych tekstów jej autorstwa w sposób szczególny dotyka i inspiruje gomułeczkową rodzinę. 🙂 Wierzymy, że zainspiruje do lepszego życia również Was! 🙂 Swoją drogą, może w komentarzach podzielicie się z nami Waszymi ulubionymi tekstami Matki Teresy? 🙂

Kochaj swoją Rodzinę!

10 myśli świętej Matki Teresy

 1. Dzisiejszy człowiek zajęty jest pracą, jej rytmem i różnymi zmartwieniami, a nie ma czasu dla siebie, nie mówiąc już o innych ludziach.
 2. Rzecz nie w wielkości czynu, ale w wielkości miłości, jaką w najdrobniejszy czyn wkładamy.
 3. Ludzie samotni, odepchnięci, psychicznie chorzy, fizycznie upośledzeni są wszędzie. Czy mamy dla nich czas?
 4. Bóg nie żąda od nas sukcesu w każdej dziedzinie, lecz wierności. Jakkolwiek piękna będzie nasza praca, nie przywiązujmy się do niej. Bądźmy gotowi zrezygnować z niej w każdej chwili, nie tracąc pokoju ducha.
 5. Świętość nie jest luksusem zarezerwowanym dla nielicznych; jest zwykłym obowiązkiem dla mnie i dla ciebie. Powinniśmy stawać się świętymi niezależnie od stanu życia, w jakim Bóg nas umieścił. Niezależnie od tego kim jesteśmy lub gdzie się znajdujemy, w tym miejscu powinniśmy przeżywać naszą świętość.
 6. Przemoc kojarzy nam się zawsze z nożem, bombą, pistoletem. Dla mnie jednak przemoc wynika z postawy człowieka. Na przykład mówienie ludziom, że są nic nie warci, że są leniwi, że są tacy czy inni, uważam za wielką przemoc.
 7. Miłość zaczyna się w domu, w rodzinie. W naszych rodzinach jest wielu samotnych ludzi. Nie mają czasu na uśmiech. Miłość zaczyna się tam. Zatroszczcie się, by w ich życiu były sakramenty. Przywróćcie zwyczaj wspólnej modlitwy w rodzinie.
 8. W dzisiejszym świecie największym zagrożeniem dla pokoju jest aborcja.
 9. Jeśli chcesz zmienić świat, idź do domu i kochaj swoją rodzinę.
 10. Nie czynię nic nadzwyczajnego: Kocham, ponieważ Bóg mnie kocha.

To co, wcielamy w życie? 😉

Jeśli wpis się spodobał, podziel się nim w sieci! 🙂 Możesz też zapisać się na gomułeczkowego newslettera, aby być na bieżąco z tworzonymi przez nas treściami. 🙂

Udostępnij:

Był umarły, a znów ożył. Pisze to tu, to tam. Z umiarkowanym parciem na szkło. Uczy się kochać. Mąż cudownej Żony. Tata rocznego Ancymonka. Uwielbia muzykę, sport i makaron. Często powtarza: "Bóg Cię kocha!". :)

 • Anna Woś

  O Świętej Matce Teresie z Kalkuty nie słyszałam, nie czytałam dotąd za wiele. Zainspirowaliście do poszukania więcej informacji na Jej temat. Wielka Święta. Bedę musiała zawiesić na swoich ściankach jej mądre słowa. Pozdrowionka! :* :*